Policjanci ze Zduńskiej Woli zatrzymali po pościgu 15-letniego pirata drogowego. Kierujący chevroletem nastolatek, mając w organizmie blisko promil alkoholu, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę.

22 kwietnia, po godzinie 16:00, policjanci w Ostrówku podjęli próbę skontrolowania chevroleta, którego kierujący wyprzedzał inny pojazd w miejscu niedozwolonym. Sprawca wykroczenia zignorował sygnały dźwiękowe i błyskowe, przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Zduńskiej Woli. Pościg zakończył się na ul. Łaskiej, kiedy mundurowi zajechali radiowozem drogę piratowi drogowemu.

Okazało się, że za kierownicą chevroleta siedział 15-letni łodzianin. W traktacie rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się, że nastolatek miał w organizmie blisko promil alkoholu. Samochód, którym kierował, zabrał bez wiedzy przebywającej pod Zduńską Wolą babci. 15-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Przeczytaj również: