Zatrzymanie | fot. SOK

Na dworcu w Szczecinie funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli zamaskowanego mężczyznę podczas próby włamania do pomieszczenia technicznego. Miał przy sobie nóż, rewolwer i pałkę teleskopową oraz twierdził, że ma bombę w torbie podróżnej.

Do incydentu doszło w niedzielę, 3 lutego na dworcu Szczecin Główny. O godzinie 3:00 w nocy patrol Straży Ochrony Kolei zauważył mężczyznę w kominiarce, który szarpał za drzwi od pomieszczenia technicznego dworca. Podczas legitymowania mężczyzna oświadczył, że w torbie sportowej ma ładunek wybuchowy. Został natychmiast obezwładniony i ujęty przez funkcjonariuszy SOK.

Podczas obszukania odzieży wierzchniej pod kątem niebezpiecznych narzędzi funkcjonariusze SOK znaleźli rewolwer (jak się później okazało był to straszak do złudzenia przypominający prawdziwą broń), nóż taktyczny o długości 10 cm oraz pałkę teleskopową. Bagaż został sprawdzony przez przybyłych na miejsce funkcjonariuszy Policji – materiałów niebezpiecznych nie stwierdzono.

Ujęty przez SOK mężczyzna to 23-letni mieszkaniec Szczecina. Był pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji Szczecin Śródmieście.