Narkotyki | fot. Policja

Prokuratura Okręgowa w Kielcach prowadzi wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach śledztwo przeciwko 37-letniemu Przemysławowi Sz. i 44-letniemu Krzysztofowi D. podejrzanym o obrót znacznymi ilościami narkotyków w postaci marihuany.

Zatrzymanym mężczyznom prokurator przedstawił zarzuty związane z udziałem w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz skorzystali z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Sąd Rejonowy w Kielcach przychylił się do wniosku złożonego przez prokuratora i zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Do ujawnienia przestępstwa doszło w ubiegłym tygodniu, w okolicy Skarżyska-Kamiennej. Ustalenia poczynione przez funkcjonariuszy Policji doprowadziły do wytypowania pojazdu, którym miały być przewożone narkotyki i do jego zatrzymania. W toku przeszukania pojazdu, którym poruszali się Przemysław Sz. i Krzysztof D., ujawniono w specjalnie przygotowanych opakowaniach marihuanę o łącznej masie 56 kilogramów, której wartość szacuje się na kwotę 3 milionów złotych.

Przeczytaj również: