Zatrzymano podejrzanego o zabójstwo | fot. Policja

Grudziądzcy policjanci i prokuratura wyjaśniają okoliczności śmierci 45–letniej kobiety, do której doszło w sobotę. Śledczy prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa. Do sprawy policjanci zatrzymali 49–letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Wczoraj prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa.

W sobotę tuż po 18.00 dyżurny grudziądzkiej policji otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczącą zgonu kobiety, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ul. Chełmińskiej w Grudziądzu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili informację.

Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu martwą 45–latkę. Ustalenia pracujących na miejscu policjantów wskazywały, że śmierć kobiety nastąpiła w wyniku zabójstwa. Śledczy zabezpieczyli ślady i przeprowadzili oględziny miejsca, ustalili też świadków. Czynności na miejscu zdarzenia były wykonywane pod nadzorem prokuratora, który zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Do sprawy został zatrzymany 49-letni mąż ofiary podejrzewany o dokonanie tego czynu.

Wczoraj policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Dzisiaj Sąd w Grudziądzu zadecydował, że podejrzany trafił do aresztu na 3 miesiące. Za zabójstwo mężczyzna może resztę życia spędzić w więzieniu.