fot. Policja

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 36-latka podejrzewanego o przestępstwo o charakterze seksualnym, gdzie pokrzywdzoną jest osoba małoletnia poniżej 15 roku życia. Dzięki publikacji wizerunku sprawcy w mediach funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu personaliów tej osoby.

We wtorek, późnym popołudniem, kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 36-latka podejrzewanego o przestępstwo o charakterze seksualnym, gdzie pokrzywdzoną jest osoba małoletnia poniżej 15 roku życia. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na jednej z ulic Podgórza, w pobliżu swojego miejsca zamieszkania.

Do zdarzenia, o które jest podejrzany doszło 14 października na Osiedlu Młodych w Toruniu. W klatce jednego z bloków zaczepił dziewczynkę. W toku postępowania policjanci dotarli do monitoringu, na którym widać sprawcę tego zdarzenia. Dzięki publikacji nagrania w mediach funkcjonariusze zdobyli informacje, które pomogły w ustaleniu jego personaliów.

W środę przeprowadzono czynności procesowe z udziałem zatrzymanego 36-latka. Mężczyzna nie był wcześniej notowany za przestępstwa o charakterze seksualnym. Teraz grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.