Andrzej Ż. ps. Żurom zatrzymany

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze Kryminalnej Polski, 41-letni Andrzej Ż. ps Żurom został zatrzymany na warszawskim lotnisku Okęcie. Jak poinformowały źródła zbliżone do sprawy, chodzi o przestępstwa narkotykowe. Nie jest to pierwsze zatrzymanie byłego rapera w związku z narkotykami.

Wcześniej, w 2007 roku Andrzej Ż. ps Żurom został zatrzymany na terenie swojej firmy w Warszawie. Był zaskoczony, zupełnie nie spodziewał się wizyty policjantów. Ci przedstawili mu zarzut uczestnictwa w obrocie znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci 3 kilogramów amfetaminy i 10 kg marihuany.

Jak wynikało wtedy z ustaleń policjantów, mężczyzna z handlu narkotykami uczynił sobie stałe źródło dochodu. Z ustaleń świętokrzyskiej policji wynikało, że zaopatrywał w narkotyki zatrzymanych i aresztowanych już wcześniej w tej sprawie kieleckich hurtowników.

Tym razem były raper i producent muzyczny, który obecnie prowadzi akcję „Stop pomówieniom”, został zatrzymany na lotnisku w Warszawie. Z nieoficjalnych informacji dziennikarzy Kryminalnej Polski wynika, że sąd zastosował wobec zatrzymanego Andrzeja Ż. ps. Żurom środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Wyznaczona została również kaucja w wysokości 100 tysięcy złotych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.