Amber Gold | fot. Sieci Prawdy

Zakończone zostało śledztwo przeciwko 42–letniemu byłemu już funkcjonariuszowi Służby Więziennej, podejrzanemu o niedopełnienie obowiązków i seksualne wykorzystanie stosunku zależności. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 3. Prokuratura Rejonowa Łódź –Widzew opracowała w tej sprawie akt oskarżenia.

Żona twórcy Amber Gold, Katarzyna P. przebywała w łódzkim areszcie od kwietnia 2013 r. W marcu 2015 r. poinformowała szefostwo, że jest w ciąży. W związku z tym wszczęto śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy służby więziennej z ZK nr 1 w Łodzi. Kobieta została przesłuchana.

Przedstawione w tej sprawie zarzuty to efekt ustaleń poczynionym w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Łódź – Widzew, które wskazują, że były już wychowawca Zakładu Karnego Numer 1, w okresie luty – listopada 2014 roku dopuścił się na szkodę Katarzyny P. w związku z tymczasowym aresztowaniem czynności o charakterze seksualnym, wykorzystując przy tym istniejący stosunek zależności.

Tym samym nie dopełnił on swoich obowiązków działając nie tylko na szkodę osadzonej, ale także interesu publicznego, poprzez niezapewnienie prawidłowego wykonywania środka zapobiegawczego i podważenie autorytetu Służby Więziennej.

Podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego 42–latek nie przyznał się do zarzutu i odmówił złożenia wyjaśnień. W śledztwie zebrano kompletny materiał dowodowy, co dało podstawę do wydania postanowienia o jego zamknięciu. Prokuratura sporządziła już w tej sprawie akt oskarżenia i skierowała go do Sądu Rejonowego Łódź-Widzew.