Sąd / fot. Pixabay

Funkcjonariusze ze specjalnej grupy, powołanej do wyjaśnienia sprawy zbrodni, do której doszło w Miłoszycach, w noc sylwestrową z 1996/1997 roku, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w zabójstwie młodej, 15–letniej dziewczyny i gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do wyjaśnienia zbrodni sprzed 22 lat, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powołał specjalną grupę, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni policjanci pionów operacyjnego i dochodzeniowo – śledczego wspierani przez Laboratorium Kryminalistyczne dolnośląskiej Policji. Funkcjonariusze wyjaśniając zbrodnię, współpracują z Prokuraturą Krajową Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu.

W efekcie prowadzonych działań operacyjnych i procesowych, na podstawie gromadzonego materiału i jego szczegółowej analizy, 24 września w godzinach wczesnorannych, na jednej z ulic Jelcza-Laskowic, policjanci zatrzymali 40–letniego mężczyznę, podejrzanego o udział w zbrodni.

Zatrzymany po przewiezieniu do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i przeprowadzeniu dalszych czynności, został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut udziału w zabójstwie młodej, 15–letniej dziewczyny i gwałtu ze szczególnym okrucieństwem.

Dzisiaj podejrzany został doprowadzony do sądu z wnioskiem prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd, po zapoznaniu się materiałem dowodowym, tymczasowo aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Wcześniej w tej sprawie dolnośląscy policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ustalili innego podejrzanego o udział w zbrodni, obecnie 43–letniego mężczyznę. Po przedstawieniu takich samych zarzutów, w czerwcu ubiegłego roku także on został tymczasowo aresztowany.