Pościg za 15-latkiem | fot. Polijca

Na nietypowy pomysł wpadło trzech nastolatków z powiatu krasnostawskiego, którzy na niedzielną wieczorną przejażdżkę wyruszyli cudzym samochodem, po tym jak na ulicy znaleźli od niego kluczyki. Podczas próby zatrzymania przez policyjny patrol, ruszyli do ucieczki, uszkadzając po drodze ten samochód. Gdy auto odmówiło posłuszeństwa, ucieczkę kontynuowali pieszo.

W minioną niedzielę około godziny 22:00 uwagę policjantów patrolujących ulice Krasnegostawu zwrócił osobowy ford. Kierujący na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy. Oprócz niego w pojeździe znajdowały się jeszcze dwie osoby. Młody wiek kierowcy dał przypuszczenia, że może nie posiadać uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdu, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierujący fordem nie reagował jednak na te polecenia i przyspieszył uciekając ulicami miasta. Ignorował również przepisy ruchu drogowego. Na jednym ze skrzyżowań stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w krawężnik uszkadzając przy tym dwa koła. Próbował uciekać jeszcze przez kilkaset metrów, po czym zatrzymał pojazd, a znajdujące się w nim osoby rozbiegły się w różnych kierunkach.

Policjanci chwilę później zatrzymali jednego z mężczyzn, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Krasnegostawu. W trakcie dalszych czynności stróże prawa ustalili, że samochodem kierował 15-latek z Krasnegostawu, a trzeci z pasażerów miał 14 lat.

Jak się okazało, jeden z nich znalazł tego wieczoru na ulicy kluczyki do samochodu, a następnie chodził i sprawdzał do którego pojazdu należą. Używał przy tym pilota centralnego zamka. Gdy odnalazł właściwy pojazd,  postanowił wraz z kolegami pojeździć ulicami miasta, co przez dłuższy czas czynili. Gdy skończyło im się paliwo, zatankowali forda, żeby móc kontynuować przejażdżkę. Samochodem jeździli przez około 2 godziny zmieniając się za kierownicą.

Wszyscy zostali już przesłuchani. 15-latek odpowie przed sądem dla nieletnich za krótkotrwałe użycie pojazdu, niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień i inne popełnione wykroczenia. Jego kompani usłyszeli zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu.