Youtuber Góral

Z informacji Radia Poznań wynika, że prokuratura w Ostródzie chciała przedstawić Guralowi zarzuty. Ze względu na to, że Grzegorz G. nie stawiał się na wezwania organów ścigania wszczęto jego poszukiwania.

O 21-letnim youtuberze Grzegorzu G. ukrywającemu się pod pseudonimem Gural stało się głośno, gdy proponował nastoletnim dziewczynkom seks za pieniądze i wulgarnie nakłaniał do rozbierania się przed kamerą. Teraz mężczyzna nie stawiał się na wezwania poznańskich śledczych. Rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej prokurator Michał Smętkowski potwierdza, że Gural jest obecnie poszukiwany.

– Jedna z jednostek prokuratury w Polsce zwróciła się do nas w ramach pomocy prawnej o wykonanie czynności z jego udziałem. Jak ustaliła policja, nie przebywa on w swoim miejscu zamieszkania tak, że jest w tej chwili poszukiwany. Był wzywany, jak również podjęliśmy próbę doręczenia wezwania przez funkcjonariuszy policji – mówi Radiu Poznań Smętkowski.

– Jeżeli nadal nie będzie go w miejscu zamieszkania, będą wszczęte poszukiwania najpierw za pośrednictwem komisariatu policji, a nie wykluczamy, że również listem gończym. W momencie poszukiwania prowadzi jednostka policji. Ustala w oparciu o swoje bazy danych miejsce pobytu tej osoby – dodaje Smętkowski.

Do tej pory Gural usłyszał w poznańskiej prokuraturze zarzut nawoływania do nienawiści. Związane jest to z jego wulgarnym i agresywnym zachowaniem w internecie oraz namawianiem innych osób do popełnienia przestępstw. Ostródzka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zachowania youtubera wobec nastoletnich dziewczyn.

źródło: Radio Poznań