Prokuratura Rejonowa w Stargardzie prowadzi postępowanie przeciwko Michałowi Rz. podejrzanemu o molestowanie małoletnich poniżej 15 lat.

W trakcie postępowania Prokuratura Rejonowa w Stargardzie uzyskała informację, że dwie małoletnie dziewczynki poniżej 15 lat mogły być molestowane przez Michał Rz. Zawiadomienie w niniejszej sprawie złożyli rodzice małoletnich pokrzywdzonych, którzy przedłożyli wiarygodny materiał dowodowy. Na polecenie prokuratora Michał Rz. został zatrzymany.

W toku śledztwa prokurator przedstawił podejrzanemu Michałowi Rz. dwa zarzuty dopuszczenia się innej czynności seksualnej z małoletnimi poniżej 15 lat oraz doprowadzenia do wykonania innych czynności seksualnych. Sprawca dopuścił się zarzucanych mu czynów w okresie od 2016 do 2018 roku. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył w sprawie wyjaśnienia.

Z informacji dziennikarzy Głosu Szczecińskiego wynika, że mężczyzna jest podejrzany o molestowanie dwóch około 7-letnich dziewczynek. 40-latek dobrze znał rodziny obu ofiar. Według informacji dziennikarzy mężczyzna był fotografem i specjalizował się m.in. w sesjach z udziałem dzieci, w tym takich na, których są one nagie.

W ocenie Prokuratury zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w dużym stopniu uprawdopodobnił popełnienie przez Michała Rz. zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Stargardzie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.