fot. Shutterstock

Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy 22 września około godziny 0.40 patrolowali warszawską Pragę, zauważyli nieletnią idącą ulicą Mackiewicza przy Targowej. Ze względu na późną porę i młody wiek dziewczynki funkcjonariusze podjęli interwencję.

Ustalono, że dziewczyna ma 13 lat, a mieszka po drugiej stronie Wisły. Strażnicy miejscy poczuli od niej alkohol. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami dziewczynka oświadczyła, że jest z koleżanką, która leży przy nasypie kolejowym.

Druga 13-latka leżała na ziemi, miała drgawki i wymiotowała, a jej ubranie było porozpinane. Także czuć było od niej alkohol. Strażnicy miejscy nakryli ją kocem termicznym i monitorowali jej funkcje życiowe. Na miejsce wezwano patrol policji i pogotowie ratunkowe. Podczas oczekiwania na przyjazd służb nieletnia wyjaśniła, że wypiły z koleżanką po setce wódki, a około godz. 20 przechodząc ul. Targową zaczepiły dwóch siedzących na murku mężczyzn prosząc ich o papierosa.

Następnie udały się z nimi za pawilony i piły z nimi alkohol. Z opowieści dziewczynki wynikało, że jeden z mężczyzn najpierw całował się z jej koleżanką, a potem gdy zasnęła wykorzystał ją. Nieletnia podała dokładne rysopisy obu mężczyzn. Jeden z nich został ujęty przy murze w pobliskich zaroślach. Dziewczynka rozpoznała sprawcę. Dziewczynki zostały przewiezione do szpitala, a ujęty przez strażników mężczyzna przekazany policji.

Na tym jednak nie koniec. Schodząc z nocnej zmiany funkcjonariusz przeprowadzający tę interwencję przekazał rysopis drugiego mężczyzny załodze rozpoczynającej pracę o 6 rano. Patrolując Pragę Północ strażnicy miejscy ok. godz. 8 zauważyli na ul. Targowej mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Mężczyzna przyznał, że tej nocy był w tym miejscu i pił tam alkohol z nieletnimi, a następnie dopuścił się molestowania jednej z nich. Mężczyzna został ujęty i przekazany policji.

źródło: Warszawa w Pigułce