Dopalacze | fot. loniow.pl

Mieszkaniec Bydgoszczy, który przebywał na terenie powiatu żnińskiego, odpowie za posiadanie dopalaczy. Zatrzymany usłyszał zarzut ich posiadania za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zabezpieczyli na terenie domu w budowie prawie kilogram dopalaczy.

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej oraz zdobywaniem informacji o osobach mogących mieć związek z tym rodzajem nielegalnej działalności zdobyli informację o mieszkańcu Bydgoszczy. „Ślad” prowadził do gminy Rogowo.

Ustalania policjantów potwierdziły się. Na terenie domu w budowie, w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli, znalezione na parapecie, w pustej paczce po papierosach, dwa woreczki z zawartością białego proszku. W innych pomieszczeniu zabezpieczono kolejne woreczki. Łącznie  zabezpieczono 17 woreczków strunowych z zawartością białej substancji o łącznej wadze niemalże kilograma.

Zabezpieczone substancja trafiła do policyjnego laboratorium. Ekspertyza potwierdziła, że zabezpieczony proszek to dopalacze. Substancja znajdująca się w wykazie nowych, zakazanych środków psychoaktywnych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego żnińscy policjanci przedstawili zarzut, w oparciu o znowelizowany przepis ustawy  o przeciwdziałaniu  narkomanii, posiadania znacznych ilości dopalaczy.

Policjanci  wraz z prokuratura wnioskują o tymczasowe aresztowanie 25-latka. O tym, czy zostanie wobec niego zastosowany, zadecyduje sąd.