Areszt śledczy w Poznaniu | fot. MM / Kryminalna Polska

Do podwójnego zabójstwa doszło w Warszawie w sobotę wieczorem na terenie Śródmieścia. Policjanci ujawnili ciało kobiety oraz jej dziecka. 40-letni partner kobiety, który był na jednodniowej przepustce z więzienia, sam zgłosił się na policję. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

– W sobotę policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań w Śródmieściu mogą znajdować się ciała dwóch osób. Informacja ta została natychmiast zweryfikowana. Funkcjonariusze odnaleźli ciała kobiety oraz dziecka – poinformowała w niedzielę PAP podkom. Ewa Szymańska-Sitkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Według ustaleń PAP, matka zamordowanej kobiety nie mogąc się dostać do mieszkania córki wezwała ślusarza. Po otwarciu drzwi, w sobotę około godziny 17:00, w mieszkaniu znalazła ciało 35-latki oraz 3-letniego wnuczka.

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że ze zdarzeniem może mieć związek konkubent kobiety. Mężczyzna sam zgłosił się na komendę. W niedzielę przeprowadzono z nim czynności procesowe, usłyszał zarzut podwójnego zabójstwa – powiedział prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledczy nie informują, czy mężczyzna się przyznał. Wiadomo, że złożył obszerne wyjaśnienia, a prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Łapczyński powiedział PAP, że zarzut, który przedstawiono 40-latkowi, obejmuje stwierdzenie o dokonaniu czynu „w warunkach wcześniejszego skazania za przestępstwo zabójstwa”. Mężczyzna odbywał karę w zakładzie karnym, w sobotę przebywał na jednodniowej przepustce.

– Z uwagi na dobro postępowania prokuratura nie informuje o „mechanizmie śmierci” ofiar, ale – jak powiedział PAP Łapczyński – jest on znany. Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok matki i dziecka.

40-latek i 35-latka poznali się kilka miesięcy wcześniej. Z ustaleń śledczych wynika, że planowali ślub, który miał się odbyć w tym miesiącu. Trzyletni chłopiec nie był ich wspólnym dzieckiem.

źródło: PAP