Zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 54-letni mieszkaniec powiatu bialskiego. Na terenie jego posesji policjanci ujawnili rośliny konopi sięgające nawet 2 metrów wysokości. Mężczyzna tłumaczył, że jedną z roślin przesadził myśląc, że to pomidory. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Niedawno bialscy policjanci weszli na teren jednej z posesji w gminie Zalesie. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mieszkający tam 54-latek na jej terenie posiada wysadzone rośliny konopi.

Na miejscu kryminalni potwierdzili posiadane informacje. Ujawnili kilka roślin o wysokości od 1 do 2 metrów. Konopie zostały zabezpieczone, natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W rozmowie z policjantami 54-latek przyznał, że jedną z roślin przesadził myśląc, że to krzak pomidorów.

Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Uprawa jak też posiadanie konopi zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.