Wiózł zwłoki matki w bagażniku | fot. Policja

Prokuratura postawiła w piątek zarzut zabójstwa 24-latkowi, który przewoził w bagażniku samochodu zwłoki swej 56-letniej matki. Ciało odkryli w środę policjanci podczas kontroli drogowej na szosie pod Elblągiem.

O postawieniu 24-latkowi zarzutów poinformowała w piątek PAP rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Wyjaśniła, że – obok zarzutu zabójstwa zagrożonego karą dożywocia – mężczyźnie postawiono też zarzut prowadzenia auta po pijanemu. Podczas przesłuchania mężczyzna zasłabł. – Wezwana został karetka i mężczyźnie udzielono pomocy medycznej – poinformowała Wawryniuk. Dodała, że nie przyznał się on do popełnienia zabójstwa, odmówił złożenia wyjaśnień i udzielenia odpowiedzi na pytania prokuratorów.

Wawryniuk poinformowała, że prowadząca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Malborku skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny

Rzecznik dodała, że prokuratorzy nie znają jeszcze przyczyny śmierci kobiety. Być może pozwoli ją poznać sekcja zwłok, która ma zostać przeprowadzona w piątek. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że młody mężczyzna skrępował ręce i nogi matki, zakleił jej też usta, a następnie umieścił w bagażniku samochodu. Do zdarzenia miało dojść w miejscu zamieszkania kobiety – na terenie powiatu nowodworskiego. Prokuratura nie informuje, o jaką konkretnie miejscowość chodzi.

Ciało kobiety znaleziono w środę w bagażniku auta zatrzymanego do kontroli w Kazimierzowie, na drodze krajowej nr 7. Jak informowała elbląska policja, po dokonaniu odkrycia, podjęto próbę reanimacji i wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon kobiety.

Kierujący samochodem 24-latek trafił do aresztu. Wcześniej pobrano od niego krew do badań, bo przy kontroli drogowej nie zgodził się na sprawdzenie stanu trzeźwości, a policjanci czuli od niego woń alkoholu.

Początkowo postępowanie w tej sprawie prowadziła prokuratura w Elblągu. W czwartek przejęła je prokuratura z Malborka.

Policja zatrzymała 24-letniego kierowcę, który wiózł w bagażniku zwłoki kobiety.

źródło: PAP