Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Goleniowie Sąd  zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy wobec Macieja K. Wcześniej podejrzanemu prokurator ogłosił zarzut usiłowania zabójstwa pokrzywdzonego Macieja U. poprzez zadanie mu ciosu ostrym narzędziem w postaci ostrza noża do cięcia tapet w okolice szyi.

Do zdarzenia doszło 3 września na terenie Zakładu Karnego w Nowogardzie. Sprawca działał w warunkach recydywy. W przeszłości był on karany sądownie i w chwili dokonania czynu odbywał karę pozbawienia wolności.

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że zarówno podejrzany jak i pokrzywdzony byli osadzeni w Zakładzie Karnym w Nowogardzie, gdzie odbywali kary pozbawienia wolności. 3 września w godzinach popołudniowych podejrzany, przy pomocy ostrego narzędzia jakim jest ostrze noża do cięcia tapet, zaatakował pokrzywdzonego mężczyznę, zadając mu cios w okolice szyi i powodując ranę ciętą.

Bezpośrednio po zdarzeniu pokrzywdzonemu udzielono natychmiastowej pomocy medycznej, a następnie przewieziono go do szpitala, gdzie poddano go operacji, która zakończyła się pomyślnie.

Za zarzucony czyn podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.