Zatrzymany ginekolog | fot. Policja

Zabrzańscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu nadal prowadzą czynności w sprawie ginekologa podejrzanego o zgwałcenie, a także doprowadzenie pacjentek do poddanie się innym czynnościom seksualnym. Lekarz decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Do tej pory zgłosiło się ponad 20 pokrzywdzonych kobiet.

Do zatrzymania ginekologa podejrzanego o zgwałcenie, a także doprowadzenie pacjentek do poddanie się innym czynnościom seksualnym doszło w połowie sierpnia 2018 r. W toku prowadzonego przez Prokuraturę Rejonowa w Zabrzu śledztwa zabrzańscy kryminalni przeprowadzili m.in. oględziny gabinetu, a także zabezpieczyli dokumentację medyczną i laptopy.

Decyzją zabrzańskiego sądu 50-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadal trwają. Do tej pory zgłosiło się ponad 20 pokrzywdzonych kobiet, które złożyły zeznania.

Śledczy apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanego ginekologa, o zgłaszanie się do zabrzańskiej komendy policji lub do prokuratury.