Policjanci z żarskiej komendy zatrzymali 58-latka, który podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego. Jak się okazało mężczyzna był również poszukiwany listem gończym. Po udzielonej mu przerwie nie powrócił do zakładu karnego. Może mu grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy, 3 września przed północą. Dyżurny żarskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o próbie włamania do pawilonu handlowego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Po przeszukaniu terenu, za sklepem w pobliskich krzakach zauważyli ukrywającą się osobę, która leżała na ziemi.

Jak ustalili funkcjonariusze sprawca usiłował włamać się do obiektu po uprzednim wybiciu szyby od drzwi wejściowych, uszkodził kłódki od krat zabezpieczających, jak również przedostał się do pomieszczenia technicznego, skąd usiłował przebić się przez ścianę do sąsiadującej hali sprzedażowej.

58-letni mieszkaniec Żar został zatrzymany. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że był on poszukiwany listem gończym. Nie powrócił do zakładu karnego po udzielonej mu przerwie jak również miał do odbycia 4 miesiące kary pozbawienia wolności.

Zgromadzony materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania kradzieży z włamaniem. Za tego typu przestępstwo 58-latkowi może grozić do 15 lat pozbawienia wolności z uwagi na działanie w warunkach recydywy. Mężczyzna z powrotem trafił do aresztu.

Przeczytaj również: