Pijany rolnik przejechał kobietę | fot. Policja

Policjanci ustalają przyczyny wypadku, do którego doszło w gminie Gniew podczas wykonywania prac polowych. Według wstępnych ustaleń wynika, że 28-letni operator ładowarki przejechał 48-latkę. Pokrzywdzona Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym trafiła do szpitala. Okazało się, że 28-latek znajdował się pod wpływem alkoholu.

4 września po godzinie 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał zgłoszenie, że na terenie jednego z gospodarstw w gminie Gniew doszło do wypadku. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz wysłał na miejsce policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz wykonał oględziny miejsca wypadku.

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu stróżów prawa wynika, że podczas prac polowych 28-letni operator ładowarki przejechał przednim kołem po 48-latce, która ładowała do łyżki maszyny kamienie. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała Lotniczym Pogotowiem, Ratunkowym trafiła do szpitala.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości operatora ładowarki, który jak się okazało znajdował się pod wpływem alkoholu. Stróże prawa zatrzymali 28-latkowi prawo jazdy.

Przeczytaj również: