Topielec | fot. Pixabay

Prokuratura Rejonowa w Lęborku 5 września wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, w związku z utonięciem młodej mieszkanki województwa śląskiego, do którego doszło w Łebie.

Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, iż troje młodych mieszkańców województwa śląskiego przebywając na wakacjach w Łebie, po uprzednim spożyciu alkoholu, nocą z 4 na 5 września postanowiło wykąpać się w morzu. W wyniku silnych prądów morskich, na brzeg nie zdołało powrócić dwoje z trojga kapiących się mieszkańców województwa śląskiego.

W wyniku podjętej przez SARS w Łebie akcji ratunkowej, z morza została wyłowiona młoda kobieta, która pomimo podjętych czynności reanimacyjnych zmarła.

Druga z kąpiących się w morzu młodych kobiet, dzięki interwencji przechodzącego opodal mężczyzny oraz interwencji funkcjonariuszy Policji została uratowana i obecnie nic nie zagraża jej zdrowiu.

W dalszym ciągu prowadzona jest akcja poszukiwawcza trzeciej osoby, to jest młodego mężczyzny. Akcja ta została rozpoczęta bezpośrednio po zaistniałym zdarzeniu, jednakże z uwagi na porę nocną oraz silne prądy morskie została przerwana, a następnie została ona wznowiona we wczesnych godzinach rannych.

Ciało młodej kobiety, które wyłowiono z morza zostało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych. Na miejscu zdarzenia przez prokuratora przy udziale technika kryminalistycznego Policji zostały także przeprowadzone oględziny miejsca tragedii.