fot. Pixabay

Policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali 31-letniego mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, a następnie jego uśmiercenie. Na wniosek śledczych i prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

28 sierpnia policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę powiatu ostrowskiego o znęcaniu się nad jej psem i jego zabiciu. Od tego czasu policjanci poszukiwali sprawcy tego czynu. W ubiegły piątek, 31 sierpnia tuż przed północą funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 31-letni mężczyzna bez stałego miejsca pobytu. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do popełnienia tego czynu, nie tłumaczył jednak powodu swojego zachowania.

31-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem polegającym m.in. na uderzaniu psa po całym ciele dotychczas nieustalonym narzędziem.

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim na wniosek Policji i Prokuratora zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.