Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 32-letni bielszczanin, który w czasie domowej awantury ugodził nożem swojego ojczyma. 53-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu I w Bielsku-Białej. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w jednym z domów w Bielsku-Białej przy ul. Górskiej. Mężczyźni wspólnie pili alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni na tle rozliczeń finansowych. W czasie awantury 32-latek zaatakował ojczyma nożem, zadając mu cios w plecy. Pokrzywdzony w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Interweniujący policjanci obezwładnili napastnika. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Sprawca trzeźwiał w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty i został doprowadzony do prokuratury, a następnie sądu. Na wniosek śledczych, sędzia podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

W przeszłości zatrzymany mężczyzna był już notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.