Fot. Zdjęcie

Podczas interwencji przy ul. Traugutta w Łodzi funkcjonariusze użyli broni służbowej. 68-letni agresywny mężczyzna został zraniony w rękę, co uniemożliwiło mu dalszą eskalację agresji.

4 września około godziny 9:00 policjanci z Łodzi zostali wezwani na interwencję domową. Z informacji uzyskanych od dyżurnego wynikało, że 68-letni mężczyzna postrzelił z wiatrówki swoją partnerkę. Po wejściu do lokalu stróże prawa zastali gospodarza trzymającego w jednej ręce nóż, a w drugiej wiatrówkę. W tym samym mieszkaniu przebywała także zraniona kobieta.

Na widok policjantów mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny. Trzymanym w ręku nożem zadał sobie cios w okolicę szyi. Następnie przełożył nóż do drugiej ręki i ponownie próbował się zranić oraz ruszył w kierunku policjantów. Jeden z funkcjonariuszy uczestniczących w interwencji użył broni służbowej oddając strzał w rękę 68-latka. Wówczas agresor upuścił nóż.

Mężczyźnie udzielona została pomoc przedmedyczna, a po chwili został on przekazany załodze karetki pogotowia i odwieziony do szpitala.