Policjanci zatrzymali 30-letniego Macieja S. i jego znajomą, Renatę J. Para wpadła w ręce pracowników ochrony, kiedy po raz drugi w przeciągu kilku dni chciała ukraść przewody elektryczne z centrum handlowego. Oboje podejrzani odpowiedzą za kradzież usiłowanie kradzieży, kobieta dodatkowo usłyszała zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci zostali skierowani do centrum handlowego, gdzie pracownicy ochrony wskazali osoby ujęte na próbie kradzieży. Z relacji zgłaszających wynikało, że dwa dni wcześniej ten sam mężczyzna z kobietą wyniósł z centrum przewody. Dziś kiedy wrócił ponownie i próbował ukraść kolejną partię kabli został ujęty. Powstałe starty to około 45 tysięcy złotych. 30-letni Maciej S. i Renata J. Trafili do policyjnych cel. W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kobieta miała przy sobie amfetaminę.

Reszta należała już do policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży i usiłowania dokonania kradzieży, Renata J. dodatkowo odpowie też za posiadanie środków odurzających.

Przeczytaj również: