Narkotyki i amunicja w domu 31-latka | fot. Policja

Ponad 2 tysiące porcji handlowych środków psychotropowych w postaci amfetaminy, kilkaset porcji marihuany, 50 tabletek ekstazy, a także amunicję zabezpieczyli policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze znaleźli te wszystkie rzeczy przy młodym mężczyźnie, w jego mieszkaniu oraz w będącej w jego użytkowaniu piwnicy.

W wyniku realizacji czynności operacyjnych policjanci pionu kryminalnego zatrzymali w Wałbrzychu idącego ul. Kasztelańską 31-latka. Funkcjonariusze sprawdzili zawartości jego plecaka, ujawniając w nim narkotyki w postaci amfetaminy. Następnie policjanci sprawdzili mieszkania wałbrzyszanina oraz pomieszczenie piwniczne. Okazało się, że odnaleźli tam znaczne ilości środków odurzających oraz psychotropowych w postaci amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy, a także 158 sztuk amunicji różnego rodzaju, podręczną wagę i telefon.

31-latek stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości narkotyków wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Biegły sprawdzi teraz, czy na znalezione przez funkcjonariuszy naboje mężczyzna nie powinien mieć pozwolenia. Jeżeli informacja ta się potwierdzi, wałbrzyszanin usłyszy kolejne zarzuty.

Przeczytaj również: