Zatrzymana obywatelka Bułgarii | fot. policja

Policjanci z Zespołu do Zwalczania Przestępczości Kieszonkowej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie nie ustają w tropieniu amatorów cudzych portfeli, którzy systematycznie są zatrzymywani.

W poniedziałek, w wyniku pracy operacyjnej i doskonałego rozpoznania środowiska rabusiów, w ręce kryminalnych wpadły dwie Bułgarki w wieku 29 i 33 lata. Kobiety zostały wytypowane przez policjantów jako sprawczynie kradzieży portfeli, do których doszło pod koniec lipca w tramwaju oraz w jednym ze sklepów, zlokalizowanych w rejonie Rynku Głównego. Złodziejki zostały zatrzymane przed południem w centrum Krakowa, gdy szukały wśród zakupowiczów swych kolejnych ofiar. Funkcjonariusze udaremnili im jednak dalsze łowy.

Śledczy z Komisariatu I Policji w Krakowie przedstawili zatrzymanym zarzuty kradzieży dwóch portfeli z zawartością dokumentów oraz pieniędzy w kwocie sięgającej 1800 zł. Wczoraj na wniosek Prokuratury Sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.