Dziecko potrącone na pasach | fot. Policja

W Grudziądzu na ul. Focha na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów doszło do potrącenia dziewczynki kierującej rowerem. Dziecko w trakcie przejeżdżania przez jezdnię zostało potrącone przez kierowcę pojazdu renault. Dziewczynka została przewieziona do szpitala.

We wtorek w Grudziądzu na ul. Focha o godz. 10.45 kierujący pojazdem renault potrącił dziecko kierujące rowerem. Do zdarzenia doszło na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów w rejonie skrzyżowania z ulicą Aleja 23 Stycznia. W wyniku zdarzenia 11-letnia dziewczynka została przewieziona do szpitala, kierowca był trzeźwy.

Na miejscu policjanci wykonali szkic, oględziny miejsca oraz pojazdu. Ustalono świadków zdarzenia oraz zabezpieczono do sprawy nagranie z monitoringu. Po analizie nagrania video funkcjonariusze podjęli decyzje o zatrzymaniu 66–letniemu kierowcy prawo jazdy. Teraz policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia i ustalić jego przyczynę. Ostatecznie sprawa trafi do sądu.

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ulicy Focha to niebezpieczne miejsce, gdyż kierowcy korzystający z dwóch pasów ruchu do jazdy w jednym kierunku i nie zawsze stosują się do podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się przy przejeżdżaniu miejsc wyznaczonych dla pieszych i rowerzystów. Jednym z niedopuszczalnych zachowań jest nieudzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w sytuacji, gdy inni kierowcy to już czynią.