Noworodek | fot. Pixabay

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia przeciwko kobiecie podejrzanej o dokonanie zabójstwa nowonarodzonego dziecka.

Z dokonanych w toku postępowania przygotowawczego ustaleń wynika, że podejrzana kobieta w dniu 10 października 2017 roku, w mieszkaniu w Szczecinku, urodziła chłopczyka. Bezpośrednio po porodzie kobieta wyrzuciła niemowlę na podwórze przy budynku przez okno łazienki znajdujące się na I piętrze. Dziecko zostało znalezione przez przypadkową osobę, która przechodziła w pobliżu budynku.

Pomimo podjętej akcji ratunkowej i późniejszej hospitalizacji noworodka nie zdołano uratować. Śledztwo wykazało, iż bezpośrednią przyczyną śmierci chłopczyka, która nastąpiła w dniu 15 października 2017 roku, były obrażenia ciała w postaci urazu wielonarządowego głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej, będące wynikiem doznanego urazu mechanicznego spowodowanego upadkiem na twardą nawierzchnię.

Podejrzana została zatrzymana przez funkcjonariuszy Policji, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowana. Ten środek zapobiegawczy stosowany był również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Poczynione ustalenia wskazały, że w chwili popełnienia przestępstwa podejrzana była poczytalna. Nie była ona w przeszłości karana sądownie.

Za zarzucaną zbrodnię kobiecie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Przeczytaj również: