Ginekolog podejrzany o gwałt | fot. Policja

Zabrzańscy policjanci w toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu zatrzymali ginekologa. Mężczyzna jest podejrzany o zgwałcenie, a także poddanie się innej czynności seksualnej kolejnej pacjentki. Kolejna pokrzywdzona zgłosiła się do śledczych po usłyszeniu komunikatu w mediach.

50-letni ginekolog jest podejrzany o zgwałcenie oraz doprowadzenie 4 pacjentek do poddania się innym czynnościom seksualnym. Z policyjnych ustaleń wynika, że do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018. Lekarz został zatrzymany w chwili gdy wyjeżdżał z domu do gabinetu. Zabrzańscy kryminalni w trakcie prowadzonych czynności przeprowadzili oględziny. Śledczy zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną i laptopy. Podejrzany nie przyznał się do winy.

W piątek w mediach został upubliczniony apel o zgłaszanie się kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanego ginekologa. Na apel odpowiedziała kolejna pacjentka lekarza, która w sądzie złożyła zeznania. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na złożenie wniosku o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją zabrzańskiego sądu 50-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie trwają.

Policja dziękuje mediom za publikację apelu. Dzięki komunikatom, które ukazały się w mediach, do śledczych zgłaszają się już kolejne pokrzywdzone kobiety.