Taxi | fot. Pixabay

Prokuratura w Goleniowie prowadzi śledztwo w sprawie napadu rabunkowego, do którego doszło 14 sierpnia około godz. 10.30 na drodze krajowej nr 3 w okolicach Babigoszczy. Sprawcy po uprzednim doprowadzenia pokrzywdzonego do stanu bezbronności, podcięli gardło taksówkarzowi.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w dniu zdarzenia pokrzywdzony realizował kurs ze Świnoujścia przewożąc troje pasażerów. W pewnym momencie napastnicy przyłożyli pokrzywdzonemu nóż do szyi w konsekwencji, czego doszło do powstania rany tej okolicy ciała, a następnie wyrzucili pokrzywdzonego na drogę i odjechali jego samochodem w stronę Republiki Federalnej Niemiec.

Pokrzywdzony zatrzymał przejeżdżający samochód i poprosił o wezwanie pomocy, a następnie stracił przytomność. Obecnie w stanie ciężkim przebywa w szpitalu na skutek przebytego rozległego zawału serca, którego doznał na skutek stresu. Podjęte przez polską i niemiecką Policję działania doprowadziły do ujęcia sprawców 16 sierpnia na terenie Berlina i odzyskania skradzionego samochodu.

16 sierpnia Prokurator Rejonowy w Goleniowie postanowił o wydaniu Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego  w celu uzyskania materiałów z przeprowadzonych na terenie Niemiec czynności. 17 sierpnia nakaz został skierowany do Prokuratury w Berlinie.