Intensywne działania policji i prokuratury doprowadziły do zatrzymania w dniu 14 sierpnia sprawcy zgwałcenia dwóch młodych kobiet. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Wrocławia Grzegorz T.

Prokurator przedstawił Grzegorzowi T. dwa zarzuty. Pierwszy dotyczy gwałtu popełnionego 10 stycznia, a drugi – gwałtu popełnionego w dniu 08 sierpnia. W obu przypadkach Grzegorz T. stosował wobec pokrzywdzonych kobiet przemoc polegającą na duszeniu ich oraz przygniataniu swoim ciałem. Przemoc ta skutkowała utratą przytomności przez pokrzywdzone.

Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. W swych wyjaśnieniach zaprzeczył by zgwałcił jakąkolwiek kobietę oraz by kiedykolwiek je zaczepiał. Jak twierdzi nigdy nikomu nie zrobił krzywdy.

Prokuratura wystąpiła do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec Grzegorza T. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Grzegorzowi T. grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Przeczytaj również: