Oszustwo | fot. naszemiasto.pl

Bytomscy stróże prawa poszukują oszusta, która podając się za syna 73-latki wyłudził od niej pieniądze i złotą biżuterię. Jego łupem padło 15 tysięcy złotych i złoto. Bytomska Policja apeluje o rozwagę. Nie dajmy się oszukać!

Do zdarzenia doszło we wtorek. Z mieszkającą przy ulicy Fałata seniorką skontaktował się telefonicznie mężczyzna. Rozmówca przedstawił się jako syn 73-latki. Wyjaśnił kobiecie, że jest na urlopie za granicą, ma kłopoty i potrzebuje pieniądze. Nieznajomy polecił kobiecie, by przygotowała gotówkę i złoto w kopercie i przekazała mężczyźnie, który przyjdzie do niej. Po kilkunastu minutach do seniorki przyszedł nieznany jej mężczyzna a kobieta wykonała polecenie rzekomego syna i przekazała mu 15 tysięcy złotych oraz złotą biżuterię.

Pamiętajmy!!! Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom. Zweryfikujmy opowiedzianą nam historię i oddzwońmy do osoby, która niby potrzebuje naszej pomocy. Takie sprawdzenie tylko upewni nas, że nie padniemy ofiarą oszustów. Również pamiętajmy, że policjanci nigdy nie proszą o przelanie pieniędzy na konto lub przekazanie im osobiście gotówki. Mając taki przypadek natychmiast udajmy się do najbliższej jednostki Policji, informując o takim zdarzeniu.