Zatrzymany 19-latek | fot. Policja

Policjanci z Końskich zatrzymali 19–latka, który ukradł ze sklepu wielkopowierzchniowego gumę do żucia i plastikowy pojemnik na napoje, a w trakcie próby ujęcia uderzył ochroniarza i zbiegł.

W poniedziałek około godziny 19.40 w jednym z marketów w Końskich, uwagę ochroniarza zwrócił 19–latek, który opuszczał sklep w pośpiechu trzymając coś pod ubraniem. Gdy ten próbował zatrzymać rabusia został zaatakowany. Uderzony pięścią w twarz ochroniarz nie zdołał zatrzymać napastnika, który zbiegł ze sklepu jak się później okazało z plastikowym pojemnikiem na napoje oraz gumami do żucia.

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego koneckiej  policji, którzy szybko zapoznali się z nagraniem monitoringu i z wizerunkiem sprawcy, po czym udali się w teren celem jego zatrzymania. Nie minęło kilka minut jak zauważyli podejrzanego mężczyznę, który kierował się między bloki jednego z osiedli.

Funkcjonariusze zatrzymali szybko zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało 19-latek był pijany. Badanie alkomatem wskazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za kradzież rozbójniczą mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.