Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko 31-letniemu Danielowi O. podejrzanemu o usiłowanie dwóch zabójstw.

Do tych zdarzeń doszło w jednym z domów w Wolicy koło Kielc wieczorem 7 sierpnia. Jak wstępnie ustalono Daniel O. zadał swoim rodzicom kilka ciosów narzędziami ostrymi i ostrokończystymi. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji wkrótce po zdarzeniu. Matka podejrzanego przebywa w szpitalu. Wykonane dotychczas czynności pozwoliły na ustalenie narzędzi, którymi najprawdopodobniej posługiwał się sprawca i zostały one zabezpieczone.

Prokurator przedstawił Danielowi O. dwa zarzuty, każdy z nich dotyczy usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała odpowiednio u matki oraz ojca. W toku przesłuchania podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, skorzystał z prawa do składania wyjaśnień. Z uwagi na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia ich treści.

Prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, uznając, że tylko taki środek zapobiegawczy jest w stanie zabezpieczyć prawidłowo dalszy tok śledztwa. Sąd uwzględnił w całości wniosek prokuratora.

Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.