Rodzeństwo z Zielonej Góry w wieku 20 i 22 lat stanie przed sądem za kazirodztwo. Materiał zgromadzony w toku postępowania przygotowawczego, jasno wskazuje, że oskarżeni są winni zarzuconych im czynów. Za kazirodztwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

Wyjaśnienia złożone przez podejrzanych oraz świadków, jasno wskazały, że oskarżone rodzeństwo dopuściło się do kazirodczego stosunku seksualnego. Prokurator, biorąc pod uwagę charakter czynów zarzucanych oskarżonym, a także ich postawę po oskarżeniu uznał, że skieruje do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze, bez konieczności przeprowadzania rozprawy.

Ponadto prokurator wniósł o skazanie rodzeństwa na karę trzech miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem na dwa lata. W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd zgodnie z przepisami rodzeństwu za kazirodztwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

W toku postępowania wobec oskarżonego mężczyzny zastosowano dozór policji i zakaz kontaktowania się z siostrą, a także zakaz zbliżania się do oskarżonej na odległość nie mniejszą niż 25 metrów. Z czasem środki te zostały jednak uchylone.