fot. Policja

Policjanci wydziału prewencji będzińskiej komendy zatrzymali wczoraj dwie osoby, mogące mieć związek z zabójstwem 39-letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło ubiegłego wieczoru w trakcie libacji alkoholowej w dzielnicy Brzozowica. Sprawcy zabójstwa może grozić kara nawet dożywotniego więzienia.

Wczoraj około 21.30 oficer dyżurny otrzymał informację od naocznego świadka, że na progu jego mieszkania leży zakrwawiony mężczyzna. Dzięki ustaleniom na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali zgłaszającego, u którego w mieszkaniu, w trakcie libacji alkoholowej, doszło najprawdopodobniej do awantury między jego 29-letnią konkubiną a 39-letnim mężczyzną.

– W trakcie szarpaniny zaproszony mężczyzna został ugodzony nożem. 57-letni mieszkaniec Będzina i jego partnerka zostali zatrzymani. Sprawcy zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z będzińskiej komendy pod nadzorem miejscowej prokuratury – informuje kom. Paweł Łotocki, oficer prasowy komendy w Będzinie