Sąd dla nieletnich zajmie się sprawą nastolatka podejrzewanego o udział w napadzie rabunkowym, do którego doszło w jednej z piwnic na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Interweniujący na miejscu dzielnicowi ustalili, że 14-latek pobił starszego mężczyznę i ukradł mu telefon. Został zatrzymany chwilę po zdarzeniu.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna od razu po otrzymaniu informacji o rozboju pojechali na jedno z wrocławskich osiedli. Na miejscu czekał zgłaszający. Miał na ciele widoczne ślady, mogące świadczyć o pobiciu. 60-latek oświadczył, że został zaatakowany w piwnicy budynku wielorodzinnego przez nastolatka. Dodał, że młody człowiek ukradł mu telefon komórkowy i uciekł.

Chwilę później policjanci zauważyli młodego mężczyznę idącego ulicą, który zaczął uciekać na ich widok. Funkcjonariusze od razu podjęli pościg i zatrzymali 14-latka. Był bardzo pobudzony, szarpał się i próbował wyrwać. Poszkodowany mężczyzna potwierdził, że zatrzymany przez policjantów młodzieniec jest sprawcą zdarzenia.

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze odzyskali też skradziony telefon. O zdarzeniu poinformowali  matkę 14-latka, która oświadczyła, że jej syn przebywa obecnie na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

14-latek był pod wpływem działania alkoholu. Badanie wykazało prawie promil w jego organizmie. Został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka i za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem dla nieletnich. W tej chwili trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności całego zdarzenia.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.