Rzeka / Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Aleksandrowscy policjanci prowadzili działania poszukiwawcze na rzece Wiśle za trójką mężczyzn. Jeszcze w niedzielę w Przypuście wyłowione zostało ciało 29-latka. Ciało jego 25-letniego kolegi wyłowiono wczoraj około południa. Poszukiwania zakończyły się po tym jak z Wisły w Toruniu policjanci przy udziale WOPR wydobyli ciało 43-latka.

Od niedzieli aleksandrowscy policjanci wspólnie ze Strażą Pożarna prowadzili intensywne działania poszukiwawcze na terenie Wisły. Działania rozpoczęły się od zgłoszenia przypadkowego przechodnia, który w miejscowości Przypust zauważył na brzegu Wisły dwie pary ubrań i rowery a w pobliżu żadnych osób. Podjęte na miejscu czynności wspólnie z załoga pływająca PSP pozwoliły wyłowić z rzeki ciało 29-letniego mężczyzny. Jak ustalili policjanci mężczyzna pływał w towarzystwie kolegi, który nie wrócił do miejsca zamieszkania. Wczoraj około godziny 11.00 wyłowiono ciało drugiego z mężczyzn, 25-letniego mieszkańca naszego powiatu.

Policjanci działania poszukiwawcze prowadzili dwutorowo. Jeszcze w niedzielę otrzymali inne zgłoszenie, że nieopodal brzegu Wisły, tym razem w Siarzewie 43-letni mężczyzna  pozostawił motocykl i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wczoraj policjanci z Torunia wspólnie z WOPR na wysokości ujścia portu zimowego Wisły wyłowili ciało 43-latka.

Decyzją prokuratora ciała mężczyzn  zostały zabezpieczone i przewiezione do prosektorium. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych tragicznych zdarzeń.

Przeczytaj również: