Cyberprzestępczość / fot. Pixabay

W trakcie trwającego pół roku dochodzenia policjanci z Piekar Śląskich zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie blisko 2 tys. zarzutów 22-letniemu mieszkańcowi tego miasta. Mężczyzna jest podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej gier w wersji cyfrowej.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich przez blisko pół roku prowadzili postępowanie w sprawie nielegalnego rozpowszechniania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej gier w wersji elektronicznej. Poszkodowana firma wysokość powstałych wskutek przestępstwa strat wyceniła na 300 tys. zł. Zebrany w trakcie dochodzenia materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów podejrzanemu 22-latkowi.

Z ustaleń piekarskich policjanów wynika, że mężczyzna kupował gry w wersjach elektronicznych, po czym sprzedawał je wraz z dostępem do konta poprzez aukcje internetowe. Dzięki wnikliwości policjantów zaangażowanych w postępowanie oraz współpracy z Wydziałem do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mieszkaniec Piekar Śląskich usłyszał zarzut zawierający 1977 czynów.

Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także ponad 130 tys. zł. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych, podejrzanemu grozi nawet do 5 lat więzienia.