Napad na jubilera | fot. Warszawa w Pigułce

We wtorek około godziny 12:30 dwóch zamaskowanych sprawców dokonało napadu na jubilera w centrum Legionowa. Do schwytania rabusiów zaangażowano ogromne siły policyjne.

Systemy policyjne zarejestrowały zdarzenie we wtorek o godzinie 12:33. O sprawie jako pierwszy poinformował portal „Warszawa w Pigułce”. Jak informuje Jarosław Florczak, oficer prasowy KPP w Legionowie, dwóch zamaskowanych sprawców z przedmiotami przypominającymi broń wtargnęło do jubilera w centrum miasta.

– Sprawcy sterroryzowali obsługę, jak i osoby znajdujące się w pomieszczeniu, dokonali zaboru mienia, po czym oddalili się – mówi Kryminalnej Polsce oficer prasowy Jarosław Florczak. – Obecnie trwają intensywne czynności, które mają na celu ustalenia i zatrzymania sprawców – dodaje.

– Policja odnalazła na osiedlu Piaski na parkingu przy ul. Generała Bora porzucone zielone auto marki Mazda 3, którym uciekali sprawcy – informuje Marek Śliwiński z Warszawskiej Grupy Luka&Maro.

Policja nie udziela informacji czy podczas zdarzenia doszło do oddania strzałów z broni, którą posiadali sprawcy. Służby zapewniają, że podczas kradzieży nikt nie ucierpiał. Jak ustalili reporterzy Kryminalnej Polski, napad miał miejsce przy ulicy Władysława Reymonta 9. Na miejscu trwają policyjne czynności mające wyjaśnić przebieg zdarzenia.

źródło: Kryminalna Polska / Warszawa w Pigułce / Warszawska Grupa Luka&Maro