Całkowitym lekceważeniem przepisów i brakiem wyobraźni wykazał się mężczyzna zatrzymany przez kaliskich policjantów. 51-letni mieszkaniec Kalisza wsiadł za kółko kompletnie pijany. W dodatku nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a wcześniej na terenie powiatu ostrowskiego uszkodził inne pojazdy.

3 sierpnia około godziny 1.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został poinformowany przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, że w kierunku Kalisza przemieszcza się kierujący samochodem osobowym marki Toyota, który wcześniej uszkodził pojazdy przejeżdżając przez powiat ostrowski.

Policjanci natychmiast udali się we wskazane przez dyżurnego miejsce i na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej z Al.Wojska Polskiego zauważyli pojazd marki Toyota. Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały przez policjantów do zatrzymania się w celu przeprowadzenia kontroli drogowej. Mężczyzna zawrócił i zaczął uciekać patrolowi.

Na ulicy Wrocławskiej został zatrzymany. Okazało się, że 51-letni kierowca był kompletnie pijany, posiadał niemal trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna podróżował z 27-latkiem, który również był pijany. Obaj panowie zostali zatrzymani i przewiezieni do aresztu policyjnego.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz nie zatrzymania się do kontroli drogowej mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.