Dachował z trójką dzieci bez zapiętych pasów | fot. Policja

Policjanci z Opola Lubelskiego wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w sobotę w miejscowości Machów. Renault, którym kierował 41-letni mężczyzna dachowało i wpadło do sadu. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło troje dzieci. Kierowca auta był pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu.

Do wypadku doszło w minioną sobotę około godz. 18:30 w miejscowości Machów w gminie Wilków. Z ustaleń będących na miejscu policjantów wynika, że kierujący 41-letni mieszkaniec gminy Wilków straciła panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do dachowania.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została trójka dzieci w wieku 8, 9 i 10 lat, które z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Jak się okazało mężczyzna przewoził dzieci niezgodnie z przepisami, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto, na jego zachowanie na drodze miał wpływ alkohol. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

41-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce stanie przed sądem. Natomiast dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.