Fot. zdjęcie podglądowe

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania wobec Tomasza B., podejrzanego o znęcanie się nad swoją konkubiną, groźby karalne i inne przestępstwa.

Jak ustaliła Prokuratura Rejonowa w Lubaniu, w okresie od kwietnia 2017 roku do 26 lipca 2018 roku, 34-letni Tomasz B. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną Katarzyną S. w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała i spaleniem domu, a także porwaniem ich wspólnego dwuletniego dziecka oraz poprzez szarpanie, popychanie, plucie w twarz, kopanie i uderzanie pięściami naruszał jej nietykalność cielesną. Miał on również poniżać pokrzywdzoną, a także zamykać ją w domu.

Ponadto 29 lipca 2018 roku, Tomasz B. wdarł się do zajmowanego przez Katarzynę S. mieszkania na terenie Lubania, gdzie groził jej pozbawieniem zdrowia i życia, znieważył ją oraz naruszył jej nietykalność uderzając pięścią w głowę i w ramię. W tym czasie groził też innej kobiecie pozbawieniem życia, podpaleniem domu oraz zgwałceniem jej nieletniej córki.

Funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Lubaniu zatrzymali Tomasza B., który następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu. Usłyszał on zarzuty popełnienia łącznie siedmiu przestępstw, w tym znęcania się, naruszenia miru domowego, kierowania wobec dwóch osób gróźb karalnych, naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia. Podejrzany nie przyznał się do ich popełnienia.

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała następnie wniosek o tymczasowe aresztowanie Tomasza B. na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania, wskazując między innymi na to, że istnieje obawa, że podejrzany może ponownie popełnić przestępstwo przeciwko zdrowiu lub życiu pokrzywdzonych zwłaszcza, że groził on dokonaniem takiego czynu. W dniu 1 sierpnia 2018 roku Sąd uwzględnił wniosek Prokuratury.