Bił mężczyznę tłuczkiem do mięsa / fot. Policja

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach zakończyła śledztwo przeciwko Tomaszowi K. podejrzanemu o zabójstwo. Według śledczych 34-latek miał swoją ofiarę bić między innymi metalowym toporkiem czy też drewnianym tłuczkiem.

Do zdarzenia doszło wieczorem 3 lutego. Kieleccy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu około godziny 20.00 i natychmiast podjęli interwencję. Wkrótce zatrzymali 34-letniego mężczyznę i czterdziestokilkuletnia kobietę, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

W nocy na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora prowadozno czynności procesowe, tj. oględziny zwłok i oględziny miejsca zdarzenia. W toku śledztwa zebrano kompletny materiał dowodowy, na który składają się przede wszystkim opinie biegłych, w tym lekarza sądowego, zeznania świadków, wyniki czynności przeprowadzonych na miejscu zdarzenia.

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy portalu Wyborcza.pl, oskarżony Tomasz K. swoją ofiarę bił pięścią, metalowym toporkiem, drewnianym tłuczkiem, kopał. Sprawca prawdopodobnie znał się z ofiarą. Na jakim tle doszło do awantury? Prokuratura nie ujawnia.

19 lipca prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Kielcach akt oskarżenia Tomaszowi K., któremu zarzuca dokonanie zbrodni zabójstwa z zamiarem bezpośrednim. W toku śledztwa podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył też wyjaśnienia.

Za zarzucany oskarżonemu czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, pozostaje on też cały czas tymczasowo aresztowany.

źródło: Prokuratura / Wyborcza.pl