Pies rasy pitbull zaatakował spacerujące owczarki belgijskie przy ul. Reguły w Nowym Sączu. Pogryziona została również 60-letnia opiekunka owczarków, która próbowała odciągnąć agresywnego napastnika od swoich psów. Kobieta z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala. Pogryziony został również weterynarz badający pitbulla. Owczarka nie udało się uratować. Sprawę bada policja. Nieoficjalnie wiadomo, że zwierze mogło być trenowane do nielegalnych walk psów.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Nowym Sączu przy ul. Reguły w piątek, 27 lipca. Do spacerującej kobiety z dwoma owczarkami belgijskimi podbiegł pitbull, a następnie rzucił się na jednego z nich i zaczął go rozszarpywać. Świadkowie zdarzenia dodają, że wszystkiemu przyglądał się właściciel pitbulla, który siedział kilka metrów dalej na ławce.

60-latka próbowała bezskutecznie odgonić napastnika od swojego owczarka, poprosiła również właściciela pitbulla, ale jak relacjonują świadkowie zdarzenia, pies nie reagował na komendy swojego pana. Również nie pomogło oblewanie psa zimną wodą i odpędzanie miotłą przez jednego z mieszkańców bloku przy ulicy Reguły.

Pies nie puszczał ofiary, nawet gdy przerzucono mu przez szyję smycz i próbowano go odciągnąć. Świadkowie twierdzą, że pies jeszcze bardziej wyrywał skórę na pół-przytomnego owczarka.

Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz weterynarza. Zaatakowany owczarek nie przeżył, drugiemu udało się uciec. 60-latka została przetransportowana do szpitala. Pitbull w czasie badań w lecznicy zaatakował weterynarza, również go gryząc. Właściciele czworonoga nie zgodzili się na zostawienie psa na obserwacji.

źródło: Śledczy24