Dzielnicowi z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 37-latka, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna pchnął nożem w brzuch menadżerkę jednego z pubów w centrum miasta. Cios na szczęście nie okazał się śmiertelny. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zadecydował o umieszczeniu podejrzanego na 3 miesiące w areszcie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 29 lipca w jednym z pubów w centrum Dąbrowy Górniczej. Przebywający tam mężczyzna, któremu obsługa odmówiła sprzedaży alkoholu ze względu na jego stan nietrzeźwości, w pewnym momencie zaatakował nożem menadżerkę lokalu. Po zadaniu jej ciosu nożem w brzuch, zbiegł z pubu. Po zgłoszeniu, natychmiast na miejscu pojawiły się ratownicy i policjanci. Kilka ulic dalej dzielnicowi zatrzymali podejrzanego 37-letniego agresora. Badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.

Ranna kobieta trafiła do szpitala. Dzięki natychmiastowej ingerencji chirurgicznej, pchnięcie nożem dla 29-letniej kobiety nie okazało się śmiertelne. Po zebraniu materiału dowodowego, nożownik został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mieszkańcowi Dąbrowy Górniczej grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Przeczytaj również: