Fot. zdjęcie podglądowe

Funkcjonariusze z komisariatu w Markach zatrzymali 55-letniego Zdzisława S. Mężczyzna od maja znęcał się psychicznie nad swoją niepełnosprawną żoną. Policjanci zaalarmowani o kolejnej awanturze, podczas której mężczyzna kolejny raz poniżał kobietę, ściskał ją za ręce, zakłócał spoczynek nocny oraz polewał zimną wodą, umieścili go w policyjnym areszcie.

Policjanci z komisariatu w Markach 26 lipca kolejny raz otrzymali zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie. Ten będąc pod wpływem alkoholu, nie szczędził swojej niepełnosprawnej żonie nie tylko słów obelżywych, poniżał ją i wyśmiewał. Dodatkowo wielokrotnie słowa przeradzały się w czyny, wówczas ściskał ją za ręce, zakłócał spoczynek nocny i polewał ją zimną wodą. 55-latek czynów tych dopuszczał się mimo wydanego 9 lipca postanowienia nakazującego mu opuszczenie lokalu wspólnie zajmowanego z pokrzywdzoną oraz zastosowania wobec niego policyjnego dozoru. Zarówno do jednego, jak i drugiego postanowienia mężczyzna się nie zastosował.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy wraz z przesłuchaniami poszkodowanej kobiety i świadków zostały skierowane do prokuratury rejonowej w Wołominie. Policjanci wspólnie z prokuratorem zadecydowali o złożeniu w sądzie wniosku o tymczasowe aresztowanie 55-latka w związku z podejrzeniem popełnienia przez niego przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece. Sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec Zdzisława S. tymczasowy 3-miesięczny areszt. Może mu grozić teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna był też wcześniej w roku 2014 skazany wyrokiem za przestępstwo znieważenia swojej żony oraz naruszenia czynności narządów jej ciała.

Przeczytaj również: