Fot. Zdjęcie podglądowe

Trzy siostry zatrzymane pod zarzutem zabójstwa ojca, do którego doszło na północnym wschodzie stolicy Rosji. Córki zadały mężczyźnie kilkadziesiąt dźgnięć nożem. Do morderstwa doszło 27 lipca w godzinach wieczornych w trzypokojowym mieszkaniu w Moskwie.

– W toku prac na miejscu zbrodni eksperci ustalili, że 17-letnia uczennica 11. klasy Maria Chaczaturian zadała 57-letniemu ojcu co najmniej 35 dźgnięć nożem w szyję i ciało, 18-letnia Angelina Chaczaturian zadała co najmniej 10 ciosów w głowę, a 19-letnia Kristina Chaczaturian rozpyliła w kierunku twarzy Michaiła Chaczaturiana gaz pieprzowy, a następnie wyrwała z rąk Marii nóż i dźgnęła mężczyznę w serce — wyjaśniają śledczy.

Później jedna z sióstr zgłosiła się do stołecznego szpitala twierdząc, że ojciec zranił ją nożem. U dziewczyny zdiagnozowano ranę kłutą uda, obrażenia biodra i przedramienia.W mieszkaniu śledczy zabezpieczyli nóż, cztery telefony komórkowe, kamerę samochodową, pudełko z tabletkami, młotek, kuszę, 16 rzutek, pistolet, rewolwer sygnałowy „Nagant”, broń myśliwską, 16 sztuk amunicji, pistolet pneumatyczny i rewolwer pneumatyczny.

Wcześniej stołeczny Komitet Śledczy poinformował, że wieczorem 27 lipca na klatce schodowej budynku położonego przy ul. Ałtufiewskiej w Moskwie znaleziono ciało 57-letniego mężczyzny z wieloma ranami kłutymi i ciętymi na szyi i klatce piersiowej.

Jedna z trzech sióstr sama wezwała policję po morderstwie. – Wieczorem 27 lipca jedna z sióstr, urodzona w 1999 roku, zadzwoniła na policję i poinformowała o morderstwie — informują śledczy. W sprawie o podejrzenie popełnienia tego przestępstwa zatrzymano trzy córki ofiary w wieku 17, 18 i 19 lat. Podczas przesłuchania przyznały się do winy i wyjaśniły, że zdecydowały się na zbrodnię, ponieważ ich ojciec przez długi czas torturował je psychicznie. – Jedna z córek powiedziała, że ojciec zaatakował je nożem, po czym wyrwała nóż i zabiła ojca – wyjaśniają śledczy.

Jak donoszą rosyjskie media, ojciec sióstr, poza znęcaniem psychicznym, znęcał się również nad nimi fizycznie. Dodatkowo miał wykorzystywać je seksualnie. Jedna z córek miała być zmuszana do seksu oralnego, po czym chciała popełnić samobójstwo.

źródło: Sputnik News