Zderzenie BMW z lawetą | fot. Policja

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Hyżnem. W wyniku czołowego zderzenia BMW z Mercedesem, pięć osób zostało rannych. Wieczorem w szpitalu, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł kierowca BMW.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 15, w Hyżnem. Interweniujący na miejscu policjanci ustalili wstępny przebieg zdarzenia. Kierujący BMW, 25-letni mieszkaniec gminy Hyżne, jadąc w kierunku Rzeszowa, na łuku drogi zjechał na pobocze, stracił panowanie nad samochodem, zjechał na przeciwny pas ruchu gdzie zderzył się z kierującym mercedesem.

W wyniku zderzenia rannych zostało 5 osób. 25-letnia mieszkanka gminy Boguchwała i 24-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego, którzy podróżowali osobowym BMW. Obrażenia odnieśli również, 26-letni kierujący Mercedesem i jego 49-letni pasażer, mieszkańcy gminy Hyżne. Najciężej ranny 25-latek, kierowca BMW, przetransportowany został do szpitala Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Pozostali ranni zostali przewiezieni do szpitali karetkami.

Kierujący Mercedesem był trzeźwy. Stan trzeźwości drugiego kierowcy zostanie ustalony w trakcie dalszych czynności. Droga w miejscu zdarzenia przez kilka godzin była zablokowana. Na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku.